گوگل مپ و امکان کاوش در سیارات منظومه شمسی

به گزارش کارشناس اخبار ویژه گوگل در سئو میـــر مقامات شرکت گوگل در همکاری مشترک با سازمان فضایی ناسا موفق به ارائه نسخه جدیدی از نرم افزار مشهور گوگل مپ با قابلیت جستجو در فضا برای کاربران خود شده اند.

این امکان جدید شرایطی را برای کاربران گوگل مپ(MAP) ایجاد می کند تا به مشاهده سیاره‌های منظومه شمسی از جمله زحل، پلوتو و زهره و همچنین قمر‌های آنها بپردازند.

گوگل اکنون به کاربران امکان می‌دهد تا به جستجو در سراسر کره زمین بپردازند و حال قابلیت جدید این نرم افزار امکان مشاهده فضا را نیز فراهم کرده است.

کاوش در سیارات منظومه شمسی با گوگل مپ
مقامات ناسا همچنین موافقت کرده اند که داده‌های اطلاعاتی کسب شده توسط کاوشگر فضایی کاسینی را نیز در اختیار مقامات گوگل قرار دهند.

کار کردن با این قابلیت جدید نرم افزار گوگل آسان است و کاربر می تواند روی سیاره یا قمر مورد نظر خود زوم انجام دهد.

تصاویر تمامی سیاره‌ها به صورت سه بعدی در نرم افزار قرار دارد و کاربر با زوم کردن بر روی هر سیاره می‌تواند قسمت‌های مختلف آن را بررسی و نام آنها را مشاهده کند.

گوگل مپ و دیدن ماه
اکنون در قابلیتی دیگر کاربران گوگل استریت ویو (Google Street View) قادر به گردش و رفتن به تور مجازی در ایستگاه فضایی بین المللیهستند.

کاربران می‌توانند از بیشتر قسمت‌های ایستگاه فضایی بین المللی بازدید کنند و با استفاده از ماژول‌های انتخاب مسیر به حرکت در ایستگاه فضایی بپردازند و با امکانات، بخش‌ها و تجهیزات آن آشنا شوند.

در ادامه می توانید تصاویری زیبا از بخش های مختلف ایستگاه فضایی بین المللی را مشاهده کنید.

لینک خبر : https://seomir.ir/%d8%ae%d8%a8%d8%b1-79-%da%af%d9%88%da%af%d9%84/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید