, ,

مقاله آموزشی اهمیت متا تگ ها در بهینه سازی و سئو سایت

متا تگ , کلمات کلیدی

متا تگ ها و تاثر آنها در موفقیت سئو مطابق با آخرین الگوریتم گوگل

حتی گوگل و سایر موتور های جستجو از متا کیورد استفاده نمی کنند، بسیاری از موتورهای جستجو، از جمله جستجو گرهای فعال، هنوز هم  بر این باوراند که کلمات کلیدی متا تگ یک امکان خوب است برای شامل شدن کلماتی را که می خواهید نمایه آن کلمات مشابه با مطالب شما باشد.

مثال برای کاربرد متا تگ کیورد یا کلمات کلیدی

مردم برای جستجو یک مطلب از کلمات زیادی استفاده می کنند.گاهی سخت است که بتوانید ازتمام این کلمات مختلف را در صفحه مطلب خود استفاده کنید ، پس بهتر است از مترادف کلمات استفاده کنید تاکید بیشتر روی جا و مکان کلمات ویژه است ‬البته باید اشاره کرد همیشه به این آسانی نیست که کلمات اصلی و کلیدیتان را در بالای صفحه پست کنید یا اینکه در تگ <h1> قرار بدهید .‬کلمات کلیدی بلند شما ممکن است تا زمانی که در میانه صفحه شما قرار دارند به طور کامل معرفی نشوند ! و بازدید کننده متوجه آن ها نشود‬بااستفاده از استفاده از  کلمات کلیدی شما می توانید به موتورهای جستجو بفهمانید که این کلمات مهم هستند !‬فقط در زمان استفاده باید دو قانون مهم را به یاد داشته باشید اگر تاکید زیادی برآن کلمه کلیدی دارید هیچ وقت نگذارید بیشتر از دوبار از کلمه مشابه ای در کلمات کلیدیتان استفاده شود دلیل این امر هم در این است که ممکن است به عنوان اسپم و یا کپی برداری شناخته شود و ارزش رتبه شما را پایین بیاورد.‬ در ضمن یادتان نرود که به هیچ عنوان از کلمات نامربوط در متا تگ هایتان استفاده نکید چون در واقع خودتان با دست خودتان سایتتان را محروم کرده اید.و یکی دیگر از استفاده از کلمات کلیدی متا تگ برای اضافه کردن کلمات از زبان های مختلف است.در سایت های چند زبانه که یک زبان به عنوان صفحه پیش فرض آن است ، ممکن است شما بخواهید به آن  کلمات از زبانهای دیگر اضافه کنید ، برای جذب افراد بیشتر که زبان آنها در سایت شما پشتیبانی می شود و زبان پیش فرض سایت شما نیست .امید وارم این مطلب برای شما دوستان مفید واقع شده باشد . ما منتظر نظرات شما در مورد این مطلب هستیم .

متا تگ ها چیست و چگونه از آنها استفاده کنیم .بالا بردن افزایش بازدید سایت با استفاده از موتورهای جست وجو بدون توجه به سایت کار غیر ممکن است. از این رو ما در این مطلب به شما دوستان نحوی استفاده متا تگ ها را آموزش می­دهیم.

متا تگ  برچسب هایی در HTML میباشند که اطلاعاتی از محتوای صفحه و وبسایت را ارایه می دهند. آن ها تاثیری در چگونگی نمایش صفحه یا سایت شما ندارند.

متا تگ توضیحات و تاثیر آن در موفقیت سئو Meta Description:

متن استفاده شده در این تگ باید کوتاه و شرح مفیدی از مطلب شما باشد و همچنین دارای کلمات کلیدی باشد. بیشتر موتورهای جست­وجو به این تگ توجه نمی کنند اما برخی از موتورهای جست­وجوگر به این تگ توجه می کنند مانند گوگل ، موتور جستوجوگر متن استفاده شده در این تگ را در کنار عنوان صفحه در نتایج جست­وجو به عنوان توضیحی برای صفحات سایت، نمایش می­دهند.و معمولا موتورهای جستوجوگر به ۱۶۰ کاراکتر اول متن آن توجه می کنند.این تگ باید به رتبه سایت شما کمک کند ، خواننده با خواندن آن باعث تشویق او به آمدن به سایت شود، شما نباید در این متن از یک کلمه کلیدی بیش از سه بار استفاده کنید و سعی کنید در این متن قواعد نگارش را رعایت کنید، شما دوستان باید به این چند نکته گفته شد در کاربرد آن توجه کنید.اما چگونه از این تگ استفاده کنیم؟من به شما ساده ترین راه رو پیشنهاد می کنم و اون این که افزونه All in One SEO Pack رو نصب کنید و در هنگام نوشتن مطلب برای سایت خود در قسمت Description متن خلاصه شده رو قرار بدید.

 تاثیر متا تگ کلمات کلیدی در بهینه سازی و سئو موفق سایت Meta keywords:

متا تگ کلمات کلیدی در حال منسوخ شدن میباشد و….. فقط برخی از موتورهای جستوجوگر مانند یاهو فقط از آن استفاده می کنند (گوگل از این تگ استفاده نمی کند.)  تاثیر آن در نتایج جستوجو باعث شده که دیگر در دام سایت­های تقلبی نیافیتیم  و …. .خوب شاید برای برخی از دوستان مهم باشه .؟ که در نتایج جستوجو گر یاهو در مکان خوبی قرار بگیرند…… پس نکات که باید در این تگ رعایت کنید رو ذکر می کنم:در این تگ باید از کلمات کلیدی استفاده کنید و سعی کنید همیشه حالت مفرد و جمع کلمات کلیدی رو استفااده کنید. ……………………………………………………در این تگ هم مثل تگ قبلی نباید از هر کلمه بیش از سه با استفاده کنید. …………برخی از کلمات کلیدی حالت صحیح آن کم تر استفاده می شود.” و از حالت غلط آن بیشتر استفاده می شود پس حالت غلط آن را هم بنویسید.اما روش استفاده از این تگ :راه ساده استفاده از این تگ با توجه به این که شاید بیشتر شما دوستان افزونه All in One SEO Pack رو نصب کرده اید فقط کافی است در قسمت Keywords (comma separated) کلمات کلیدی خود را بنویسید.همچنین از زدن فاصله بین کلمات خوداری کنید و به جای فاصله از……  (ویل گول انگلیسی) استفاده کنید.” اما متا تگ آلت تصاویر و تاثیر آن در بهینه سازی و سئو موفق چیست؟ این تگ برای تصاویر به کار می رود. موجودیت Alt متنی میباشد ….. که محتوای یک عکس را شرح می دهد، وقتی که شما از این تگ استفاده می کنید اگر عکس لود نشود متن استفاده شده در این تگ نمایش داده می شود. استفاده از این تگ در رتبه سایت شما تاثیر دارد، البته نه خیلی زیاد و سعی کنید عبارت صحیح و متناسب با موضوع سایت و مطلبی که این عکس در آن استفاده شده است انتخاب کنید………….. شما می توانید برای تمام تصاویر سایت خود از این تگ استفاده کنید و برای تصاویر مثل آیکون ها و … می توانید موضوع سایت خود را بگذارید برای مثال برای یک سایت آموزش طراحی وب عبارت طراحی وب را استفاده کنید. سعی کنید تصویر دارای لینک باشد چون در این حالت برای موتورجستوجوگر مهم تر است و سعی کنید لینک تصویر به سایت خودتان باشد این کار تاثیر بیشتری در رتبه بندی سایت شما دارد.برای استفاده از این تگ کافی است در قست متن جایگذین تصویر عبارت مورد نظر را بنویسید. ویا در قسمت کد HTML به این صورت عمل کنید

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید