,

امکانات جدید google new

امکانات اضافه شده به دستیار صوتی گوگل ناو google new

.این روز‌ها استفاده از دستیار صوتی در گجت‌های هوشمند حتی زحمت چند لمس ساده را هم برای ما کم کرده است.استفاده از این دستیار‌ها در هر سه پلتفرم بزرگ موبایل در حال افزایش است. در این بین Google Now، دستیار صوتی رسمی اندروید با کاربران بیشتر، شانس بهتری دارد و حالا که رقیب قدرت‌مندی مانند کورتانا رسما پا به دنیای اندروید گذاشته، گوگل باید به فکر کاربردی‌تر شدن دستیار صوتی خود باشد.
9 امکان جدید برای Google Now

امروز اعلام شد که ۹ فرمان صوتی جدید به Google Now اضافه شده است. با گفتن دستورات زیر شما می‌توانید از قابلیت‌های جدید این اپ بهره ببرید:

۱. امکان روشن کردن چراغ قو با دستور صوتی در google new ه: “Turn on the flashlight”

9 امکان جدید برای Google Now

2. دستور صوتی جدید برای باز کردن اپ‌های فیس‌بوک، توییتر و چند اپ معروف دیگر می‌توانید پس از گفتن دستور Open نام اپ مورد نظر را هم بگویید تا دستیار صوتی‌تان آن را برای شما باز کند. همچنین می‌توان برای باز کردن وب‌سلیت‌ها هم از همین روش استفاده کرد.

3. دستور صوتی جدید و مهم دیگری که گوگل در دستیار صوتی خود اضافه کرده مربوط به بخش دوربین است. با گفتن “Open camera” دوربین برای شما باز می‌شود و پس از آن برای ثبت ویدیو باید از دستور “Record video” و برای عکاسی “take a photo” استفاده کنید.

4. اضافه شدن دستور صوتی برای روشن و خاموش کردن وای‌-فای: “Turn on Wi-Fi” و “Turn off Wi-Fi”

9 امکان جدید برای Google Now
اگر به جای Wi-Fi کلمه Bluetooth را به کار ببرید، همان کاربرد را برای بلوتوث دستگاه خواهد داشت.

5. دستور صوتی پخش موزیک قابلیت دیگر و جدید google new  است.

با گفتن ” … play music in” و بعد از آن نام پلیر مورد استفاده می‌توانید برنامه را باز کنید. اگر فقط  “play music” را بگویید، این دستیار صوتی شما را به بخش “i’m feeling lucky” اپ Google play music می‌برد.

6. امکان تماس با دستور صوتی در google new

با گفتن “…call” و پس از آن نام مخاطب مورد نظر می‌توانید با او تماس بگیرید، با همین روش و با گفتن “…text” می‌توانید برای مخاطبان خود پیام کوتاه بفرستید.

7. دستور صوتی گوگل ناو جهت تنظیم هشدار

برای تنظیم هشدار هم باید دستور “…set an alarm for” را به کار ببرید.

8. اضافه شدن قابلیت خوان پیامک با دستور صوتی در google new

. با گفتن “Read my messages” یا “Show my messages” لیست پنج پیامک آخر شما روی صفحه ظاهر می‌شود و پس از آن از شما پرسیده می‌شود و در صورت تایید، اپ شروع به خواندن پیام‌های شما می‌کند.
9 امکان جدید برای Google Now

9.امکان تنظیم نور صفحه در گوگل ناو

با استفاده از دستور ” lower brightness” کنترل نور صفحه و با گفتن “mute volume” می‌توانید تنظیم صدا را با استفاده از این دستیار صوتی انجام دهید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید