,

چند نکته در باره سرویس ترجمه گوگل – google translate

سرویس ترجمه متون در گوگل

Google Translate یکی از سرویس‌های گوگل است که جهت ترجمه‌ی متون به زبان‌های مختلف از جمله فارسی کاربرد دارد.
جالب است بدانید به وسیله‌ی خود موتور جستجوی گوگل نیز می‌توانید به روشی سریع متون را به زبان‌های مختلف ترجمه کنید.

مراحل استفاده از سرویس ترجمع گوگل

در موتور جستجوی گوگل (www.google.com) عبارت زیر را جستجو کنید:

translate text to language

در این عبارت باید به جای text متن مورد نظر خود را وارد نمایید، همچنین به جای language نیز زبانی که قصد ترجمه به آن را دارید جایگزین کنید.

مثال: برای ترجمه‌ی کلمه‌ی flower به زبان فارسی این عبارت را وارد می‌کنیم:

translate flower to persian

روشی کاربردی برای ترجمه متون در گوگل

Google Translate یکی از سرویس های گوگل است که جهت ترجمه‌ی متون به زبان‌های مختلف از جمله فارسی کاربرد دارد.

به گزارش خبرنگار اورژانس IT باشگاه خبرنگاران؛ جالب است بدانید به وسیله‌ی خود موتور جستجوی گوگل نیز می‌توانید به روشی سریع متون را به زبان‌های مختلف ترجمه کنید.

در موتور جستجوی گوگل (www.google.com) عبارت زیر را جستجو کنید:

translate text to language

در این عبارت باید به جای text متن مورد نظر خود را وارد نمایید،همچنین به جای language نیز زبانی که قصد ترجمه به آن را دارید جایگزین کنید.

مثال:برای ترجمه‌ی کلمه ی flower به زبان فارسی این عبارت را وارد می کنیم:

translate flower to persian

ترجمه سریع و دقیق با جستجوی گوگل

دوست دارید عملیات ترجمه را سریع‌تر انجام دهید و به وارد کردن آدرس طولانی سرویس ترجمه گوگل نیازی نداشته باشید؟برای دسترسی سریع به سرویس ترجمه گوگل می‌توانید از موتور جستجوی گوگل و کلمات منحصر‌به‌فردی که برای راه‌اندازی سرویس ترجمه ایجاد شده‌اند، کمک بگیرید.  تقریبا بیشتر کاربران با سرویس ترجمه گوگل آشنا هستند. این سرویس از سایت translate.google.com قابل دسترس است و شما می‌توانید سایت یا کلمه یا متن‌های موردنظر خود را در کادرهای موجود وارد کرده و پس از مشخص کردن زبان مقصد، در چند لحظه ترجمه‌ متن مورد نظر را مشاهده کنید.برای دسترسی سریع به سرویس ترجمه گوگل می‌توانید از موتور جستجوی گوگل و کلمات منحصر‌به‌فردی که برای راه‌اندازی سرویس ترجمه ایجاد شده‌اند، کمک بگیرید.توجه: با وارد کردن عبارت trans نیز این قابلیت فعال شده و می‌توانید بدون نیاز به وارد کردن آدرس طولانی سرویس ترجمه، از این سرویس بهره‌مند شوید.چگونه ترجمه ای سریع در گوگل داشته باشیددوست دارید عملیات ترجمه را سریع‌تر انجام دهید و به وارد کردن آدرس طولانی سرویس ترجمه گوگل نیازی نداشته باشید؟برای دسترسی سریع به سرویس ترجمه گوگل می‌توانید از موتور جستجوی گوگل و کلمات منحصر‌به‌فردی که برای راه‌اندازی سرویس ترجمه ایجاد شده‌اند، کمک بگیرید.به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، تقریبا بیشتر کاربران با سرویس ترجمه گوگل آشنا هستند. این سرویس از سایت translate.google.com قابل دسترس است و شما می‌توانید سایت یا کلمه یا متن‌های موردنظر خود را در کادرهای موجود وارد کرده و پس از مشخص کردن زبان مقصد، در چند لحظه ترجمه‌ متن مورد نظر را مشاهده کنید.برای دسترسی سریع به سرویس ترجمه گوگل می‌توانید از موتور جستجوی گوگل و کلمات منحصر‌به‌فردی که برای راه‌اندازی سرویس ترجمه ایجاد شده‌اند، کمک بگیرید.

1 ـ در مرورگرهای فایرفاکس یا کروم عبارت translate را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید.

2 ـ با فشردن کلید اینتر مرورگر به‌طور خودکار عبارت Translate را در سایت گوگل جستجو می‌کند و جستجوی این عبارت موجب می‌شود در بالای فهرست نتایج، دو کادر برای ترجمه‌ عبارت موردنظر شما از زبانی به زبان دیگر نمایش داده شود.

3 ـ با وارد کردن متن موردنظر در کادر اول از سمت چپ می‌توانید ترجمه‌ آن را در کادر سمت راست مشاهده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید