,

اقداماتی برای رفع گوگل پنالایز (گوگل پنالتی)

گوگل پنالتی – گوگل پنالایز

پنالایز شدن بر خلاف طول و تفسیر های زیادی که آن را بیان میکنند مبتنی بر یکسری اصول خاص و مشخصی نیست – من در این سایت مسایل را از دیدگاه خودم و بر اساس تجربیاتم تحلیل میکنم . گوگل پنالتی یا همان گوگل پنالایز به حالتی گفته میشود که به یکباره سایت یا صفحه ای از یک سایت از لیست نتایج گوگل حذف میشود . من در طی 7 سالی که بصورت جدی روی گوگل و تحلیل رفتاری گوگل در شرایط مختلف تحقیق میکنم یکبار با پدیده پنالایز مواجه شدم  . یعنی اینکه خیلی نگران پنالایز شدن از طرف گوگل نباشید و خیلی زمان برای یاد گرفتن اینکه پنالایز یا پنالتی چیست و چگونه باید در شرایط مواجه شدن با پنالایز برخورد کرد . آن یکباری که من یک صفحه از سایتم پنالایز شد مربوط به به یک صفحه خبری که حدود 1 ماه هر هفته مطالبش را تا حد زیادی تغییر میدادم تا به صفحه اول آوردم . رتبه 5 را داشتم به یکباره کل مطلب صفحه را با مطلب جدیدی جایگزین کردم و دو روز بعد گوگل صفحه من را کلا از لیست نتایج حذف کرد . سریع 50% مطالب گذشته را برگرداندم و حدود 10 روز بعد رفع پنالتی شد و دقیقا بعد از 10 روز سایتم در همان رتبه 5 رویت شد .

علت اصلی در پنالتی گوگل  یا پنالایز شدن سایت

من علاوه بر تجربه شخصی با تحقیق زیاد بر روی سایتهایی که پنالایز شده اند و داکیومنت های اعلمی گوگل به این نتیجه رسیده ام که مهمترین و البته از نظر من اصلی ترین و احتمال خیلی زیاد تنها دلیل پنالتی یا پنالایز شدن یک سایت را از دست دادن trus یا اعتماد گوگل میدانم . وقتی ضریب اعتماد گوگل به یک سایت یا صفحه اینترنتی کمتر از 25% میشود پنالایز میشود . من همیشه در کلاسهای آموزشی ام گوگل را به کتابدار و اینترنت را به کتابخانه تشبیه میکنم . اگر شما کتابدار کتابخانه ای بودید و برداشتید کتابی را به مشتری دادید که محتوای روی کتاب با داخل آن یکی نیست یا اینکه محتوای آن به تعدد زیاد و با حجم بالا در حال تغییر کامل است مطمئنا آن کتاب را فعلا کنار میگذارید تا در آینده بررسی کنید . پنالایز شدن هم همین اسن . یعنی حذف موقت صفحات سایت از نتایج گوگل . حتی در صورت پنالایز شدن اگر کاری نکنید خیلی بهتر است تا اینکه در مسید تغییر زیاد و ادامه روند قبلی فعال باشید .

تنها راه رفع پنالتی یا پنالایز گوگل  – خروج از پنالتی

همانگونه که در بالا عرض کردم بهترین راه رفع پنالایز شدن انجام ندادن هیچ کاری برای حد اقل یک هفته تا 10 روز است . نگران نباشید دست روز دست به محتوای صفحه خود نزنید رفع پنالتی خواهید شد . قول میدهم که این اتفاق خواهد افتاد . همچنین اگر در این زمینه تجربیاتی دارید امیدوارم ما را از دانش خود بی نصیب نگذارید . من هم یک دانش اموزم و در علم بهینه سازی و سئو زره ای از دنیای اطلاعات را درک کرده ام شما هم انچه میدانید را با ما در میان بگذارید . ممنون لازم به توضیح است که در 70% موارد در صورت پنالایز شدن گوگل این حالت را با پیغامی در وبمستر تولزتان به شما اطلاع میدهد . اما همیشه وقتی پنالتی می شوید در گوگل وب مستر به شما اخطار داده نمیشود پس تصور نکنید که چون اخطار نگرفتم وارد پنالتی نشده ام  ممکن است هیچ گونه پیغامی در وب مستر تولز دریافت نکنید ، در این موارد از ورود گوگل خود و ایندکس هایتان میتوانید متوجه شوید ….افت ورودی گوگل و ایندکس گوگل میتواند دلایل مختلفی را داشته باشد اما یکی از آنها ورود به پنالتی گوگل میتواند باشد ، وارد پنالتی شدن میتواند باعث شود که به طور کامل از نتایج گوگل حذف شوید ، تشخیص البته تشخیص این موضوع نیز به همین راحتی نیست  نمیتوانیم هر زمان که  افت ورودی گوگل داشتیم بگوییم وارد پنالتی شده ایم .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید