,

بهینه سازی وبسایت فروشگاهی

تکنیک های بهینه سازی و سئو سایت

تکنیکهای سئو وبسایت فروشگاهی

اصول پایه و تکنیک های ویژه بهینه سازی  وبسایت های فروشگاهی

امروز دیگر کمتر کسی است که در دنیای موتورهای جستجو و تجارت الکترونیک ، و مخصوصا بازاریابان آنلاین و نویسندگان محتوا ، در مورد گوگل پاندا و بروزرسانی های این الگوریتم آشنا نباشند ،. همانطور که میدانید پاندا هر روز هوشمند و هوشمند تر می شود ، پس باید کاری کرد که در رقابت اینترنتی باقی ماند.اگر سایت شما هم توسط محتوای کم ارزش یا کوتاه ، توسط گوگل پاندا آسیب دیده است می توانید این مقاله را دنبال نمائید.زمانی یک تجارت تبدیل به یک برند می شود ، دیگر نیاز چندانی به این ندارد که بر روی رتبه وب سایت خود در گوگل بیشتر کار کند و در رتبه اول گوگل قرار بگیرد ، چون دیگر بازدیدکنندگان مستقیم دارد و مشتریان آن را شناخته اند ، اما برای این که به این روز برسید که دیگر نیازی به گوگل و بهینه سازی برای آن نداشته باشید باید از ابتدا تلاش کنید و در گوگل جایگاهی پیدا کنید و سپس خود را در بین مردم جا کنید و پس از اینکه خود را به یک برند تبدیل کردید ، دیگر با گوگل و الگوریتم های آن با این شدت دست و پنچه نرم نکنید .

تشخیص و تفسیر وبسایتهایی با بهینه سازی مناسب و محتوای بی ارزش

موتور جستجوی گوگل با دو روش وبسایتهای بیکیفیت را تشخیص میدهد

قبل از هر چیز لازم است بدانید ساختار الگوریتم های گوگل هرچقدر هم باهوش باشند باز هم یک ربات و ماشین هستند و همه چیز را درست تشخیص نمیدهند در حالی که هرروز در حال بهتر شدن هستند متاسفانه وبسایت ها و سئوکارانی هم هستند که وبسایت بی کیفیت خود را طوری بهینه سازی میکنند که تمام فیلتر های گوگل را دور میزند و به صفحه اول میرسد . من به شما پیشنهاد میکنم اگر بدنبال یادگیری بهینه سازی و سئو هستید آن را اصولی و صحیح یاد بگیرید و بدنبال پیدا کردن گپهای گوگل نباشید

  • وبسایت و محتوایی پر از لینک باشد که فقط ویکی باشد ، یعنی پر از لینک باشد (چه داخلی و چه خارجی)
  • وبسایت هاو صفحات  که یا اینکه چیزی قابل توجه برای موتورهای جستجو نباشد (گوگل پسند نباشد)

پشت پرده جمله گوگل پسند نباشد ، کلی ماجرا پنهان شده است ، گوگل به کاربران نگاه می کند ، وقتی کاربران به محتوا نگاه کنند و از آن خوششان بیاید ، گوگل هم از آن محتوا خوشش می آید و کلی ماجراهای دیگر که در منوی سئو و محتوا ، وب برندینگ بسیار به آن پرداخته است که می توانید آن را مطالعه نمائید.امروزه در دنیای تجارت الکترونیک ، امر بهینه سازی بسیار سخت شده است چون که ممکن است دقیقا سایت هایی وجود داشته باشد که لپ تاپ های سونی و DELL بفروشند ، همانطور که میدانید اطلاعات لپ تاپ ها در همه ی سایت ها یکی است (چون اینگونه سایت ها همه یک محصول را می فروشند و چاره ای ندارد جز اینکه از کاتالوگ های آماده نمایندگی ها استفاده نمایند.) ، یعنی ممکن است محتوای تکراری وجود داشته باشد ، در اینصورت کار اینگونه سایت ها بسیار سخت می شوند و برای اینکه اینگونه سایت ها خود را  به گوگل پاندا ثابت کنند باید تمرکز خود را بر روی محتوای خود جلب کنند ، یعنی یکی بخشی درست کنند به نام بلاگ سایت ، و مقاله هایی در مورد لپ تاپ منتشر کنند ، در این صورت هر سایتی که دارای مقاله های بهتری باشد ، گوگل پاندا به آن دقت بیشتری خواهد کرد و به آن رتبه بهتری را خواهد داد.بیشتر سئو کار های بزرگ دنیا ( البته با مطالعه بسیار کم من ) سال ۲۰۱۲ را سال استراتژی سئو با محتوا نامیدند ، اما سال ۲۰۱۳ را بیزینس  و تجارت را به همراه سئو و بهینه سازی تلقی کردند و این دو را دو برادر خواندند .اما در قسمت زیر نمونه سایتی را معرفی می کنیم که یک سایت فروشگاهی ایرانی است و صفحاتی دارد با کلی لینک ، ما بررسی خواهیم کرد که گوگل چه نوع رفتاری نسبت به این نوع سایت ها نشان خواهد داد  و چگونه می توان هویت یک محتوای بی کیفیت را مشخص نمود :

سئوی سایت های فروشگاهیدر شرایط عادی مشاهده می شود که همه چیزدر امن و امن است ولی گوگل این سایت را به نحوه ای دیگر مشاهده می کند.

اما گوگل تصویر دیگری را مشاهده می کند ، صفحه ای که حاولی فقط لینک است ، این گونه سایت ها درست است که فروشگاه اینترنتی می باشند و چاره ای م  ندارند جز لینک ها !!!؟؟؟ ولی بهتر است کمی به فکر بقای آینده خود باشند و بر روی محتوا نیز فوکوس کنند مثلا ویدئو های تبلیغاتی بگذارد و کمی محتوا در مورد برند خود منتشر کنند همانند وب سایت مثل دیجی کالا یا در درجه کمی پایینتر ولی بسیار رو به رشد اف بی کالا

 راهکارهای بهینه سازی سایت فروشگاهی

در پاراگراف بندی توضیحات محصول خود ، سعی نکنید که فقط از یک کلمه کلیدی استفاده کنید و پشت سر هم آن را تکرار کنید ، سعی کنید از کلمات کلیدی متفاوت استفاده نمائید

در تصاویر خود از alt استفاده نمائید  و در نام تصویر خود ، تاریخ انتشار این محصول را نیز درج نمائید.

< img src=“hire panasonic-june2013.jpg” alt=”panasonic hire”>

حتما از BreadCrumbs استفاده نمائید.

بدلیل اینکه سایت های فروشگاهی دارای دسته ها و زیر دسته های موضوعی بسیار هستند ، حتما سعی شوند که از BreadCrumbs استفاده شود.

از تگ های هدینگ استاده کنید

گوگل دیگر به طور ناخودآگاه ، تگ h1 را به عنوان ، نام صفحه و محتوا تلقی می کند ، با استفاده از تگ h1 می تواند به گوگل اعلام کنید که  صفحه من بهتر از صفحه رقیب من است

از url گوگل پسند استفاده نمائید
سعی شود که از url یی استفاده نشود که اسم محصولات را نمایش نمی دهد مثلا product1020

تا می توانید url خود را کوتاه کنید

هینه سازی  سایت های فروشگاهی با تنوع موضوعی بالا

برای بهینه سازی  سایت های فروشگاهی که دسته ها ی موضوعی زیادی دارند ، باید utl کوتاهی برای خود انتخاب کنند ، با اینکار می توانید صفحات خود را نسبت به رقبای خود قدرتمند تر کنید.موارد فوق ، ممکن است که به نظر ساده و مبتدی بیایند ، ولی برای سایت های فروشگاهی ، بهترین مواردی که می شود در برابر گوگل پاندا و گوگل پنگوئن در نظر گرفت ، url ها ، عناوین و تگ ها  و از همه مهمتر محتوا می باشند .حتما شنیده اید که در کنکورهای رشته فنی ، اکثر دانشجویان و دانش آموان فنی در هنگام کنکور عطای درس ریاضی را به لقایش می بخشند و با نتیجه صفر درصد درس ریاضی را رها می کنند ولی کسی که تنها یک سوال از درس ریاضی را پاسخ دهد می تواند رتبه خوبی را به دست اورد ، در اینجا هم دقیقا همینگونه است ، شما می توانید با زدن چند محتوای خوب و کاربری ، نسبت به رقبای خود ، چند سر و گردن جلو تر باشید.

تجربه شخصی ادر بهینه سازی وبسایت فروشگاهی

من تا به حال بر روی ۳ فروشگاه اینترنتی بر روی کلماتی نظیر لپ تاپ – پرینتر و اسکنر کار کرده ام و رتبه های خوبی کسب کرده ام. این کلمات از رقابتی ترین کلمات در گوگل ایران بوده اند. نکته بسیار بزرگی که در این وب سایت ها برای من تجربه شد این بود که محتوا و نظم در به روز رسانی و نیز اشتراک گذاری این وب سایت ها توسط کاربران حرف اول را در فروشگاه های اینترنتی می زند. این تجربه بعد از پنالتی شدن یک وب سایت تست به شما عرض می کنم. سعی در خرید لینک نکنید. اگر وب سایتی را می بینید که با تقلب و خرید لینک در گوگل بالاست به راحتی این متقلب را به گوگل معرفی کنید و ظرف یک ماه نتیجه فعال شدن پنگوئن را بر روی این وب سایت ببینید. الگوریتم پنگوئن و سرور های مخصوص به آن همیشه فعال نیستن و گاها در موتور جستجوی ایران مدت ها طول می کشد تا در یک کلمه کلیدی فعال شده و کلا صفحه نتایج را به هم بریزند. ( به زودی بعد از معرفی اعضای وب برندینگ این وب سایت های را به شما معرفی می کنیم و تکنیک های سئو ی به کار گرفته شده در ایشان را بیان می کنیم چیزی که باعث بر هم خوردن کاسبی خیلی از این متقلب ها خواهد شد و شما که با توان و بنیه علمی خوب کار می کنید نتیجه کار های خود را خواهید دید.)
نکات و ظرایف بسیاری در سئوی یک فروشگاه اینترنتی نهفته است و این تجربیات را به مرور برای شما مطرح خواهیم نمود. ولی شما همانطور که گفتم با دقت کار کنید حتما نتیجه می گیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید